Jenni Holappa mukaan ONS:n edustusjoukkueeseen

Jenni Holappa

Jenni Holappa

ONS on solminut pelaajasopimuksen seuran oman kasvatin Jenni Holapan kanssa kaudelle 2019. Jenni on pelannut jo kaksi aikaisempaa kautta seuran B-juniorijoukkueessa SM-sarjaa. Hän edustaa yhdessä Heta Olmalan ja Vilma Peuhkurisen kanssa junioriaikoina menestymään tottunutta, laadukasta -01 ikäluokkaamme.

Jenni on pelannut lähinnä keskikentällä ja enimmäkseen sen pohjapelaajana. Jenni on lupaava, taitava ja periksiantamaton pelaajatyyppi, hän on omaa hyvän pelikäsityksen ja hänen pelinopeutensa on hyvällä tasolla. Jenni on ehtinyt käydä jo muutaman kerran joukkueen harjoituksissa ja päävalmentaja Jussi Madetojan mukaan Jenni on esiintynyt niissä edukseen.

Jennistä on varmasti joukkueellemme tulevaisuudessa paljon iloa.

Tervetuloa mukaan edustusjoukkueeseen Jenni!